Towarzyszenie w żałobie

Nikt nie może cofnąć tego, co się stało. Nie mogę usunąć Twojego bólu. Ale mogę być obok Ciebie.

SŁUCHAM

Mogę być Twoją partnerką do otwartej i głębokiej rozmowy. Żałoba chce być wyrażona. Chętnie dowiem się o Twojej historii i o osobie, którą straciłaś.

Kiedy się spotkamy, dam Ci całą swoją uwagę. Wysłucham Cię z empatią, cierpliwością i otwartością, aby wczuć się w Twoją sytuację. Razem spróbujemy zorientować się w chaosie myśli i emocji.

Nie daję rad, tylko pomagam znaleźć Twoje własne odpowiedzi. Nasza rozmowa jest poufna. Wszystko, co mi powiesz, zostanie między nami.

AKCEPTACJA

Czasami chowamy nasze myśli i uczucia przed naszymi bliskimi, bo chcemy ich chronić. Przy mnie nie musisz mieć takich obaw.

Oferuję Ci bezpieczną przestrzeń, w której możesz być dokładnie taka, jaka jesteś / taki, jaki jesteś. Wszystkie Twoje myśli i uczucia są mile widziane. Możesz mi pokazać swój ból.

Mogę pomóc Ci uzyskać dostęp do Twoich uczuć i pomóc Ci je wyrazić w bezpiecznych warunkach. Wyrażanie myśli i uczuć jest wyzwalające i uzdrawiające.

KREATYWNOŚĆ

Zapraszam Cię do wyjścia z pasywności. Nie musisz biernie przeczekać, aż żałoba sama się „skończy”.

Nie możemy zmienić ostateczność śmierci, ale w innych obszarach życia jesteśmy zdolni do działania. Możesz wybrać doświadczanie żałoby w sposób czuły i świadomy.

Pomogę Ci zobaczyć to, na co masz wpływ. Zapraszam Cię do aktywnego i kreatywnego kształtowania swojej własnej drogi w żałobie.

ŹRÓDŁA SIŁY

Razem poszukamy sposobów, dzięki którym będziesz mogła/mógł żyć lżej ze swoim bólem. Wspólnie zbadamy, gdzie są Twoje źródła mocy i jak możesz na nowo uzyskać do nich dostęp.

W żałobie często poznajemy nowe, nieznane nam dotąd strony nas samych. To może wywołać lęk, ale też jest szansą cennej nauki o sobie. Zapraszam Cię do głębszego poznania siebie, swoich potrzeb i swojej własnej mocy.

WIEDZA

Wiedza i teoria mogą zapewnić Ci lepszą orientację w tym, co się z Tobą dzieje. Zgłębiłam klasyczne i współczesne modele żałoby, poznałam różnorodne tradycje i praktyki związane z żałobą w różnych kulturach świata. Mogę dostarczyć Ci informacji, które pomogą Ci lepiej zrozumieć Twój osobisty proces żałoby.

Każda żałoba jest indywidualna, ale w połączeniu z wnioskami innych oraz z przekazem naszych przodków możemy znaleźć ulgę i inspirację.

Podstawą mojej pracy jest wiara w głęboką mądrość,
którą każdy z nas nosi w sobie.

W czasach kryzysu dostęp do naszej intuicji często jest blokowany.
Jestem obok Ciebie i pomagam Ci ponownie odnaleźć siebie.

© Anja Franczak 2019 I Design: Ulrich Haug I Polityka Prywatności I Prawa Autorskie